народне ношње анимација


У Републици Србији већину становништва чине Срби. Међутим, у Србији живе и Црногорци, Хрвати, Македонци, Бошњаци, Албанци, Мађари, Румуни, Словенци, Словаци, Роми, Русини, Бугари, Јевреји и припадници других народа.
Завичај је место у којем се неко родио и провео детињство, родни крај.
Према попису становништва из 2002. године Нови Сад је имао 298139 становника. Већину становништва чине Срби, затим по бројности следе: Мађари, Црногорци, Хрвати, Словаци, Русини, Роми и остали.
У 15 приградских насеља око Новог Сада, као и у околним насељима која припадају другим општинама, већину становништва чине Срби, а затим по бројности следе : Мађари, Црногорци, Хрвати, Словаци, Русини, Украјинци, Роми и остали.
Сваки народ има свој језик, обичаје, своје песме и приче, своје књиге, прошлост, народну ношњу и још много тога по чему се разликује од других народа. Али сви народи су мање или више слични, као што су и сви људи слични.
Као што човек не може да живи сам, већ само заједно са другим људима, тако ни народ не може без других народа. Зато је важно да се људи и народи међусобно поштују и да сарађују. Корисно је да се помажу као добри суседи, да размењују знања, искуства, приче, песме, игре, рецепте за колаче, да се друже.
У Војводини, српској покрајини која се налази на самом северу Србије, у неким местима у којима живе и Срби и Мађари, постоји леп обичај да, кад се сретну, Србин поздрави Мађара на мађарском, а Мађар Србина на српском језику.




Последња измена: уторак, 18. новембар 2008., 06:09